Vendimet e bordit të FVK-së nga mbedhja e fundit

FVK

Bordi i FVK-së në mbledhjen e mbajtur me 10 Tetor 2022 ndër të tjera ka shqyrtuar dhe miratuar propozimet e Komisionit për Akte Normative për ndryshime. Në kuadër të këtyre ndryshimeve në Statutin dhe aktet tjera normative, Komisioni ka bërë harmonizimin e Statutit dhe akteve tjera konform kërkesave nga MKRS […]

Superliga A, meshkujt: Drita e fortë për Skenderbeun

FVK

Drita ka mposhtur Skenderbeun, në ndeshjen e xhiros së dytë të Superligës A, meshkujt, të dielën mbrëma. Djelmoshat “Intelektualë” triumfuan me rezultat bindës, 3-0 në sete. Ishte një paraqitje dominuese nga gjilanasit, të cilët patën punë paksa më të vështirë në setin e parë, i cili u mbyll me rezultat […]

Fer Volley mposht M. Technologien

FVK

Fer Volley ka mposhtur M. Technologien, në kuadër të xhiros së dytë të Superligës A, femrat, me rezultat 3-0 në sete, duke regjistruar fitoren e parë në edicionin e ri. Ishte një përballje tejet e fortë, me M. Technologien që rezistoi fuqishëm në secilin set, siç tregon edhe diferenca e […]