Drita mposht pa shumë probleme Feronikelin në xhiron e dytë

FVK

Ashtu edhe siç pritej, kampionia e Kosovës, Drita ka mposhtur Feronikelin, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e dytë të Superligës A, femrat, të dielën. “Intelektualet” ishin favorite në letër para përballjes me “Niklin”, ekip që përbëhet kryesisht nga volejbolliste të reja, por premtuese. Vashat e trajnerit Lorik Ilazi triumfuan […]

Xhiroja e parë në Superligën B, femra dhe meshkuj

FVK

Fundjava gjithashtu markon edhe fillimin e edicionit të ri në Superligën B, femra dhe meshkuj (lindje/perëndim). Plot 15 ekipe do të marrin pjesë në të dy grupet në konkurrencën e meshkujve, ndërsa tetë në konkurrencën e femrave. Gjeni të paraqitura grafikisht çiftet e xhiros së parë në të dy konkurrencat.