Rezultatet dhe renditja pas xhiros së katërt në Superligën A, meshkujt.

FVK
0 0
Read Time32 Second

Është mbyllur java e katërt në Superligën A, meshkujt dhe tashmë kemi tabelën me pikët dhe renditjen.

Peja, pavarësisht humbjes nga Drita këtë xhiro me rezultat 3-2, vazhdon të kryesojë me 10 pikë, një më shumë se “Intelektualët” në pozitën e dytë.

Në pozitën e tretë me shtatë pikë, vjen Skenderbeu pas fitores 3-1 kundër Lubotenit me rezultat 3-1.

Në vendin e katërt pozicionohet G.E Theranda me pesë pikë, derisa në xhiron e fundit fitoi kundër Ferizajt me rezultat 3-2.

Ferizaj dhe Luboteni zënë pozitat pesë dhe gjashtë me nga dy respektivisht zero pikë, por me nga një ndeshje më pak të luajtur.

May be an image of 1 person and text that says 'SUPERLIGA MESHKUJT FVK FEDERATA VOLEJBOLLIT KOSOVES REPUBLIKA KOSOVES MINIST MINISTRIAE RINISE NISE PORTIT G.E THERANDA 3-2 FERIZAJ 25-23,25-23,27-29,17-25,15-10 DRITA 3-2 PEJA 26-24, 23-25, 19-25, 25-22, 15-12 SKENDERBEU 3-1 LUBOTENI 26-24, 28-26, 18-25, 25-23 agrotrade ...anytime,anywhere My travel wwW. fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleyballfederation ation kosovavolleyballf kosvolleyball'

May be an image of text

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Rezultatet dhe renditja pas xhiros së katërt në Superligën A, femrat

Pas xhiros së katërt në Superligën A, femrat, vazhdojmë të kemi dy ekipe që kryesojnë tabelën me bilanc të qind për qind të fitoreve. Skenderaj dhe Drita ndajnë pozitën e parë me nga 12 pikë, pas fitoreve kundër M-Technologie respektivisht Fer Volley. Në pozitën e tretë është Fushë Kosova, e […]