Estonia mposht Hungarinë për ta zënë vendin e dytë në Grupin I

FVK
0 0
Read Time15 Second

10 prill, 2022 – Estonia është treguar e fortë për Hungarinë, në përballjen e fundit të Grupit I, me rezultat 3-1 (25-22, 25-12, 13-25, 25-15). Turqia përfundon si lidere e grupit me nëntë pikë, e përcjellur nga Estonia me pesë, Hungaria me tri dhe Kosova me një.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Debutim i suksesshëm për gjyqtarin e parë kosovar në garat ndërkombëtare, Istref Elezaj

11 prill, 2022 – Perveç paraqitjeve premtuese të Kombëtares së Kosovës në grupmoshën U19, femrat, në kualifikimet për Kampionatin Evropian, debutim të suksesshëm si gjyqtar ndërkombëtar pati edhe Istref Elezaj, i cili ishte caktuar nga CEV të ndante drejtësinë në ndeshjet e Grupit G, që u luajtën në Tiranë, mes […]