KOSOVA FITON NDAJ MOLDAVISË

Kosova  vs Moldavia 3:1 
27:25,19:25,25:15,27:25

Kombëtarja e Kosovës në volejboll në konkurencen e femrave U19 ka arritur të fitoj në ndeshjen e fundit të Kampionatit Ballkanik kundër kombëtares moldave.

Më këtë fitore kombëtarja e Kosovës ka arritur të fitoj vendin e pestë në këtë garë. Në fakt kombëtarja jonë zhvilloj ndeshje mjaft të mirë edhe kundër Rumanisë mirëpo nuk arriti të shënoj fitore me cka do të siguronte pjesëmarrjen në fazen finale të garës.

Federata e Volejbollit e Kosovës uron të gjitha vajzat dhe stafin për paraqitjen në këtë kampionat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *