Vendimet e bordit të FVK-së nga mbedhja e fundit

FVK
0 0
Read Time34 Second

Bordi i FVK-së në mbledhjen e mbajtur me 10 Tetor 2022 ndër të tjera ka shqyrtuar dhe miratuar propozimet e Komisionit për Akte Normative për ndryshime.

Në kuadër të këtyre ndryshimeve në Statutin dhe aktet tjera normative, Komisioni ka bërë harmonizimin e Statutit dhe akteve tjera konform kërkesave nga MKRS për licensimin e Federatave Sportive.

Më poshtë, vendimet e bordit të marra në këtë mbledhje:

1. Aprovoi procesverbalin nga mbledhja e kaluar
2. Aprovoi ndryshimet në Statutin dhe aktet tjera normative të FVK-së
3. Aprovoi në parim raportin në mes të dy mbledhjeve të Bordit
4. Vendosi që të mbahet Kuvend i jashtëzakonshëm më 15 tetor, nga ora 11:00

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Luboteni humb edhe ndeshjen e dytë në rundin kualifikues të 'Challenge Cup'

Luboteni është mposhtur edhe në përballjen e dytë të rundit kualifikues të ‘Challenge Cup’, i cili po zhvillohet në Tel Aviv të Izraelit. Djelmoshat ferizajas u mposhtën nga rivali i njëjtë nga takimi i parë, Maccabi Yeadim, me rezultat 3-0. Nesër, e enjte, Luboteni rikthehet në Kosovë, para ndeshjes kundër […]