Fer Volley siguron finalen e playoffit 2022

FVK
0 0
Read Time36 Second

Ekipi i Fer Volley ka fituar edhe ndeshjen e dytë gjysmëfinale të playoffit kundër M. Technologie, për të siguruar finalen, ku do të ndeshet me Dritën.

Fer Volley fitoi përballjen e dytë si mysafire me rezultat 2-3 (22-25, 25-23, 24-26, 25-21, 14-16), pavarësisht rezistencës së fortë të vashave të trajnerit Naser Krasniqi.

Ishte një përballje vërtetë spektakolare në Prishtinë, me ferizajaset që festuan në fund.

Fer Volley në finale do të ndeshet me Dritën, e cila më herët sot po ashtu siguroi finalen, pasi mposhti Skenderajn.

Datat e ndeshjeve finale do të përcaktohen gjatë ditëve në vijim, në bashkëpunim mes FVK-së dhe RTK-së, e cila do t’i transmetojë takimet drejtpërdrejt.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Sherife Behrami i jep fund karrierës së bujshme në volejbollin kosovar

24 prill, 2022 – Shera ka pranuar mirënjohje nga presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës, z. Bahri Gjinovci – në ndeshjen e dytë gjysmëfinale të playoffit mes Skenderajt dhe Dritës – për kontributin e saj në volejbollin e Kosovës përgjatë 18 viteve karrierë, periudhë gjatë të cilës me krenari […]