Peja mbron titullin, mposht Ferizajn në finale dhe shpallet kampione

FVK

Peja është shpallur kampione e Kosovës në volejboll, duke arritur ta mbrojë titullin nga sezoni paraprak, pas një paraqitjeje brilante në ndeshjen e pestë të playoffit të zhvilluar në palestrën “Bill Klinton”, kundër Ferizajt, të shtunën mbrëma. Ishin pesë ndeshje spektakolare, të cilat tërhoqën mijëra tifozë në palestrat “Karagaqi” e […]

Vellaznimi kampion i grupmoshës U18

FVK

Vëllaznimi është kampion i grupmoshës nën 18-vjeç, në konkurrencën e meshkujve, pasi të shtunën në finale mposhti G.E Therandën. Në të njëjtën ditë u zhvilluan edhe gjysmëfinalet, me finalistët që fillimisht u treguan të fortë kundër Dritës respektivisht Prishtinës. G.E Theranda, e cila po luante si nikoqire, mposhti kryeqytetasit me […]

Erzeni triumfon në Ligën “Gjergj Kastrioti”

FVK

Erzeni ka triumfuar në finalen e madhe të Ligës “Gjergj Kastrioti”, meshkujt, të mërkurën mbrëma, pasi mposhti Partizanin në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Erzeni fitoi me rezultat të pastër 3-0 (25-18, 25-23, 25-21), për t’u shpallur kampion i edicionit të dytë të ligës së përbashkët të organizuar […]

Skënderbeu shpallet kampion i Ligës “Gjergj Kastrioti”

FVK

Skënderbeu i Korçës ka triumfuar në finalen spektakolare të Ligës “Gjergj Kastrioti”, femrat, kundër ekipit nga Kosova, Skenderajt, në përballjen që u zhvillua në praninë e qindra tifozëve në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, të mërkurën mbrëma. Ishte një përballje që dhuroi spektakël të njëmendtë volejbolli, derisa u […]

HISTORIKE: KOSOVA KUALIFIKOHET PËR RAUNDIN E DYTË

FVK

Vashat e Kombëtares U17 në volejboll, pas tri fitoreve rradhazi të arritura në CEV Kualifikimet e Kampionatit Evropian U17, ka arritur të zë pozitën e pestë, e cila e dërgon tutje në raundin e dytë kualifikues. Nga 7 shtete pjesëmarrëse, në raundin e dytë kualifikohen Turqia, Bullgaria, Rumania, Greqia e […]

Kosova shumë e fortë për Moldavinë

FVK

Shorti deshi që pas fazës së grupeve, në garë për plasman, Kosova të ndeshej edhe në ditën e katërt me të njëjtin kundërshtar që e mposhti të premten, Moldavinë. Kosova e regjistroi fitoren e dytë radhazi ndaj të njëjtit kundërshtar, duke e mposhtur 3:0. Nga fillimi i ndeshjes, vashat tona […]