FEDERATA E VOLEJBOLLIT E KOSOVËS NDANË TOPA PËR KLUBET E VOLEJBOLLIT

FVK
3 0
Read Time45 Second

Komisioni për zhvillim i FVK-së ka bërë shpërndarjen e topave për të gjitha klubet e volejbollit që marrin pjesë në gara.

Kryetarja e komisionit Mimoza Shkodra-Bislimi dhe Bahri Gjinovci anëtar i komisionit së bashku me sekretarin e përgjithshëm Valon Nikqi para ndarjes së topave kanë diskutuar për kërkesat dhe problemet me të cilat ballafaqohen klubet e volejbollit.

Pas diskutimeve komisioni u zotua se do të mundohen që edhe në të ardhmen me projekte të ndryshme të aplikojn në CEV dhe FIVB, për të krijuar kushte sa më të mira për zhvillimin dhe masivizimin e volejbollit.

Me anë të këtij projekti 100 topa Mikasa 330 u shpërndanë proporcionalisht për klubet kosovare.

Federata e Volejbollit e Kosovës do të jetë e përkushtuar edhe në të ardhmen në projekte të përbashkëta me CEV dhe FIVB!

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KËTË JAVË NIS LIGA E PARË NË TË DYJA KATEGORITË

Këtë javë do të nis edhe liga e parë në kategorinë e meshkujve dhe të femrave. Ndeshjet që do te luhen këte gjiro janë këto :