Kosova U18, meshkujt, mbyll fazën e grupeve të Kampionatit Evropian

FVK
0 0
Read Time37 Second

9 shtator, 2022 – Kosova U18, meshkujt, mbyll fazën e grupeve të Kampionatit Evropian, me ndeshjen kundër Turqisë

Ekipi i Kosovës U18, meshkujt, Erit Bajrami/Gani Rexhepi i ka dhënë fund aventurës në fazën e grupeve të Kampionatit Evropian në Beach Volley, në Lutraki të Greqisë, me ndeshjen e tretë dhe të fundit të Grupit C, kundër dyshes së fortë turke Tur/Alexey Atilla.

Djelmoshat e drejtuar nga trajneri Fatlum Hajrizi, pësuan disfatë me rezultat 2-0, në këtë takim, pasi fillimisht ishte përballur me kundërshtarë tejet të fortë si Italia dhe Ukraina, nga të cilat kishin pësuar humbje me rezultat po ashtu 2-0.

Tash, dyshja kosovare pret shortin për të kuptuar kundërshtarin për njërën prej pozitave më të ulëta të këtij Evropiani.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova U20 mposht bindshëm Maqedoninë e Veriut

4 shtator, 2022 – Kombëtarja U20 e Kosovës ka mposhtur me rezultat bindës, 3-0 në sete, Maqedoninë e Veriut në ndeshjen që u zhvillua të dielën pasdite në Gjakovë. Ishte një paraqitje inspiruese nga “Dardanët”, e cila sigurisht se do të shërbejë si motiv para Kampionatit Evropian, i cili zhvillohet […]