Kosova U18, femrat, me ndeshjen kundër Greqisë mbyll fazën e grupeve në Kampionatin Evropian

FVK
0 0
Read Time36 Second

2 shtator, 2022 – Kosova U18, femrat, me ndeshjen kundër Greqisë mbyll fazën e grupeve në Kampionatin Evropian të volejbollit në rërë

Ekipet kosovare U18, femra, i ka dhënë fund një eksperienceje të rëndësishme në fazën e grupeve të Kampionatit Evropian të volejbollit në rërë, i cili po zhvillohet në Lutraki të Greqisë.

Ekipi i femrave, i përbërë nga dyshja, Megi Bislimi/Rrezelindë Thaqi, tregoi paraqitje solide në ndeshjen e tretë kundër çiftit grek Kateri/kontakioti, pavarësisht disfatës 2-0 në sete.

Vashat kosovare, të drejtuara nga trajneri Lorik Ilazi, dy takimet tjera në kuadër të Grupit B, patën punë të vështirë kundër rivalëve shumë të fortë si Ukraina dhe Rumania, nga të cilat pësuan disfata me rezultate identike (2-0).

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova U18, meshkujt, mbyll fazën e grupeve të Kampionatit Evropian

9 shtator, 2022 – Kosova U18, meshkujt, mbyll fazën e grupeve të Kampionatit Evropian, me ndeshjen kundër Turqisë Ekipi i Kosovës U18, meshkujt, Erit Bajrami/Gani Rexhepi i ka dhënë fund aventurës në fazën e grupeve të Kampionatit Evropian në Beach Volley, në Lutraki të Greqisë, me ndeshjen e tretë dhe […]