KAMPIONI I KOSOVËS KV PEJA, E MËSON KUNDERSHTARIN

FVK
0 0
Read Time30 Second

KV Peja e ka mësuar kundërshtarin e parë në garën e CEV Challenge Cup.
Skuadra verdhezi është e vetmja e paraqitur në Kupat Evropiane dhe atje do ta ketë kundështar klubin portugez, Associação de Jovens da Fonte do Bastardo .
Shorti i hedhur në selinë e CEV në Luksemburg, ka zbuluar enigmën, e duelit të parë të Pejës në garat kontinentale.
Në edicionin e kaluar, KV PEJA mori titullin e kampionit dhe Kupën e Kosovës në volejboll, te meshkujt.
Federata e Volejbollit e Kosovë, i uron shumë suksese KV Peja, duke shpresuar për prezantim dinjitoz të vlerave të volejbollit tonë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

PËRCAKTOHEN KAMPIONËT E RINJË NË BEACH VOLLEY U18

Femrat Y.Jashari / A.Koxha vs E.Neziri / S.Gashani 2-1 (21-18 ; 18-21; 15-7) M.Bojniku / A.Gashi vs M.Bislimi / A.Ibrahimi 2-0 (21-16; 21-19) Vendi 3 E.Neziri / S.Gashani vs M.Bislimi / A.Ibrahimi 2-0 (21:0; 21:0) Finale Y.Jashari / A.Koxha vs M.Bojniku / A.Gashi 2-0 (24:22; 21:9) ———————————— Meshkujt E.Shabani / […]