NË FUNDJAVË NIS PRANVERA

FVK
1 0
Read Time45 Second

NË FUNDJAVË NIS PRANVERA

Elita e meshkujve dhe e femrave në volejboll, në fundjavë e nis aventurën e saj pranverore.

Klubet e elitës, do të nisin garën mes top-6 ekipeve me plasmanin më të mirë pas stinorit vjeshtor.

Duelet e para të pranverës sjellin përballje e rivalëve tradicionalë dhe për titull.

Në eliten e femrave në volejboll Kastrioti e pret në Ferizaj kampionin në fuqi Dritën.

Skenderaj ballafaqohet me Ferizajn, ndërsa në kryeqytet ballafaqohen rivalët lokalë M-Technologie – Prishtina.

Të dielën do të zhvillohen tri ndeshjet e Superligës A në elitën e meshkujve në volejboll.

Ballafaqimet e ekipeve që përfunduan sezonin vjeshtor në 6 pozitat e para, pritet të sjellin derbi çdo javë.

Lideri Ferizaj para adhuruesve të vet e pret Dritën, ndërsa kampioni Luboteni ndeshet me rivalin tradicional Pejën.

Ndeshje tjetër interesante do jetë mes Prishtina Volley dhe Theranda.

Të gjitha ndeshjet janë në program të dielën.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

LUHET JAVA E PARE E STINORIT PRANVEROR, REZULTATET E NDESHJEVE DHE TABELA