Luboteni pjesë e “CEV Challenge Cup 2023”

FVK
0 0
Read Time19 Second
Luboteni do ta përfaqësojë Kampionatin e Kosovës në “CEV Challenge Cup 2023”. Ekipi ferizajas do të ndeshet me rivalin izraelit Maccabi Tel AVIV, në 1/32-tën e finales së kompeticionit. Më 13 tetor, 2022, Luboteni luan si mysafir i ekipit izraelit, për të zhvilluar të kthimit një javë më vonë. Federata e Volejbollit të Kosovës i uron fat KV Lubotenit në aventurën evropiane.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Ka filluar seminari i organizuar nga FVK dhe KOK për trajnerë të volejbollit

1 korrik, 2022 – Seminari që ka për qëllim zhvillimin dhe avancimin e trajnerëve kosovarë të volejbollit, nën ligjërimin e instruktorit slloven, z. Martin Nemec, nga FIVB. Në këtë seminar po marrin pjesë rreth 30 trajnerë, derisa ligjërimi është i ndarë në dy pjesë – pjesën teorike dhe pjesën praktike. […]