FUSHË KOSOVA KAMPIONE E KOSOVËS NË SUPERLIGËN B

FVK
0 0
Read Time38 Second

Ekipi i Fushë Kosovës me fitoren e arritur ndaj Vushtrrisë, është shpallur Kampion i Superligës B për vitin 2019/2020.
Pas ndërprerjes së garave për shkak të pandemisë dhe me lirim e masave nga Qeveria e Kosovës garat e Superligës B kanë vazhduar aty ku ishin ndërprerë.
Ekipi i Fushë Kosovës i udhëhequr nga trajneri Istref Elezaj ka arritur që titullin e Kampionit në Superligën B ta fitoj pa asnjë humbje.
Pas fitores së arritur sonte, për ekipin e Fushë Kosovës u ndanë kupa dhe medalje, të cilat i’u ndanë nga sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi dhe selektori i Kosovës Bahri Gjinovci.
Federata e Volejbollit e Kosovës uron KV Fushë Kosovën për titullin e Kampionit në Superligën B !
#federataevolejbollitekosovës #superligaB #kvfushëkosova #kampion #volejboll #volleyball #fushëkosova

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

VËLLAZNIMI KAMPION I SUPERLIGËS B NË KONKURENCEN E MESHKUJVE

Skuadra e Vëllaznimit nga Gjakova ka arritur që të fitoj ndeshjen kundër Drenices, duke arritur të fitoj edhe titullin e kampionit të Superligës B pa asnjë humbje. Vëllaznimi ka arritur që të tregoj ndeshje mjaft të mira në këtë fazë të garave, madje duke ju dhënë hapësirë lojtarëve të rinj, […]