Vendimet nga mbledhja e fundit e Bordit të FVK-së

FVK
0 0
Read Time36 Second

1 gusht, 2022 – Bordi i FVK-së mbajti mbledhjen e rregullt sot, më datë 01.08.2022, në të cilën mori këto vendime:

1. Aprovoi Raportin e Garave Kombëtare të Beach Volley 2022
2. Aprovoi Raportin e Garave Ndërkombëtare të Beach Volley 2022
3. Vendosi që Kampionati 2022/23 të fillojë si më poshtë:
– Superliga A 1-2 tetor 2022 (sezoni vjeshtor) / 4-5 shkurt 2023 (sezoni pranveror)
– Superliga B 8-9 tetor 2022 (sezoni vjeshtor) / 25-26 shkurt 2023 (sezoni pranveror)
– Liga e Parë 8-9 tetor 2022 (sezoni vjeshtor) / 25-26 shkurt 2023 (sezoni pranveror)
– Finalet e Kupës së Kosovës 15/16 prill 2023
4. Aprovoi Raportin Financiar (TM1)
5. Emëroi Visar Alimehaj në Komisionin Profesional të FVK-së

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kampionati Ballkanik: Kosova U19 mposht pastër Maqedoninë e Veriut

13 gusht, 2022 – Kosova U19 mposht pastër Maqedoninë e Veriut dhe siguron pozitën e gjashtë në Kampionatin Ballkanik Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, ka treguar paraqitje brilante në përballjen për një pozitë më lartë, pozitën e gjashtë. Sot kundër Maqedonisë së Veriut, vajzat ‘Dardane’ shkëlqyen, derisa ngriten në pozitën […]