Dy ditë larg startit të Kampionatit Ballkanik në Beach Volley që mbahet në Kosovë

FVK
0 0
Read Time29 Second
20 korrik, 2022 – Federata e Volejbollit të Kosovës do ta ketë kënaqësinë të organizojë Kampionatin Ballkanik të volejbollit në rërë, në të dy konkurrencat, mes datave 22-24 korrik.
Në këtë kampionat, i cili fillon të premten – 22 korrik, me fillim nga ora 09:30 – përkrah Kosovës, do të marrin pjesë edhe Kombëtaret si Shqipëria, Maqedonia e Veriut, Rumania dhe Turqia.
Ndeshjet luhen në fushën e “Holiday Resort” të Sllatinës s Madhe, mes datave të lartpërmendura.
Përballjet finale luhen të dielën me fillim nga ora 15:00 respektivisht 16:00, dhe transmetohen në Radio Televizionin e Kosovës.
May be an image of 2 people and text that says 'FVK OLEJBOLLITE KOSOVÊS FEDERATION OF KOSOVA REPUBLIKAEKOSOVES REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAE RINISE DHESPORTIT BALKAN BEACH VOLLEYBALL CHAMPIONSHIP U22 JULY 22-24, 2022 MEN&WOMEN YLLI ALBANIA KOSOVA NORTH MACEDONIA ROMANIA TURKEY HOLIDAY RESORT Sllatina Madhe agrotrade ...anytime,anywhere MEDIA SPONSOR RTK www.fvk-ks.org fvkkosova kosovavolleyballfederation kosvolleyball'

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

JEMI NË FINALE

23 korrik, 2022 – Çifti përfaqësues i Kombëtares U22 të Kosovës në Beach Volley,  Loresa Avdyli/Finesa Sylejmani ka siguruar finalen e Kampionatit Ballkanik për këtë grupmoshë, në konkurrencën e femrave, pas një super paraqitjeje në gjysmëfinale. Vashat kosovare mposhtën dyshen impresive turke Ece Yilmaz//Ecem Aksoy me rezultat 2-0 në sete, […]