Ekipet kosovare përfundojnë aventurën në ‘Ligën Gjergj Kastrioti’

FVK
0 0
Read Time42 Second

26 mars, 2022 – Në konkurrencën e femrave, në kuadër të gjysmëfinaleve, Drita është mposhtur në Gjilan nga Tirana edhe në ndeshjen e dytë me rezultat 3-0 (të parën e kishte humbur 3-1), ndërsa Fer Volley e ka pësuar 3-1 nga Skenderbeu dhe, pavarësisht se vashat kosovare kishin triumfuar në ndeshjen e parë me rezultat 3-2, është skuadra nga Korça që vazhdon tutje për shkak të fitores më të thellë në përballjen e dytë. Në anën tjetër, në konkurrencën e meshkujve, Ferizaj edhe në ndeshjen e dytë është mposhtur si nikoqir i Erzenit me rezultat 3-0, ndërsa Peja e pësoi si mysafir i Tiranës poashtu me rezultat 3-0, pasi përballjen e parë në Kosovë e kishte humbur me rezultat 3-1.

Çiftet finaliste në ligën ‘Gjergj Kastrioti’:

(F) Tirana – Skenderbeu
(M) Erzeni – Tirana

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Skenderbeu shpallet kampion i edicionit të parë të ligës 'Gjergj Kastrioti', në konkurrencën e femrave

Në përballjen kundër Tiranës në palestrën ‘Feti Borova’, Skenderbeu triumfoi me rezultat 3-1 në sete. Seti i parë u përcoll me një garë të fortë, me Skenderbeun që humbi me rezultat 20-25, por eventualisht arriti të triumfojë në tre setet e tjerë, pavarësisht rezistencës së madhe nga kryeqyetetaset në setin […]