DRITA PËRFUNDON PJESËMARRJEN NË GARAT EVROPIANE

FVK
0 0
Read Time45 Second

AO THIRAS Santorini vs KV DRITA Gjilan

3:0

25:22,25:16,25:21

Ekipi i Dritës ka pësuar humbje edhe në ndeshjen e dytë në kuadër të Challenge Cup nga ekipi grek AO Thiras nga Santorini. Për dallim nga ndeshja e parë Drita sonte kishte një paraqitje shumë më të mirë dhe arriti që ta sfidoj ekipin vendas duke arritur që të grumbulloj pikë në sete, mirëpo që nuk ishin të mjaftueshme për ta fituar ndeshjen. Drita ishte afër që të shkëpus edhe ndonjë set nga takimi i dytë, sidomos në setin e parë dhe të tretë duka arritur në 22 respektivisht 21 pikë, ndërsa në setin e dytë arriti të fitoj vetëm 16 pikë. Në radhët e ekipit të Dritës u dalluan Sylejmani dhe Prenga të cilat ishin ndër lojtaret më të mira të ndeshjes. Më këtë ndeshje Drita e përfundon pjesëmarrjen në garat evropiane për këtë vit.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

SUPERLIGA E KOSOVËS, KËTË JAVË LUHEN NDESHJET E XHIROS SË VIII