Superliga A, femrat: Rezultatet dhe renditjet tabelare pas javës së katërt

FVK
0 0
Read Time31 Second

6 mars, 2022 – Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e parapara në program për xhiron e katërt në Superligën A, femrat, të Kosovës në volejboll. Liderja e tabelës, Drita ka vazhduar me formën impresive duke mposhtur 3-0 M. Technologien në përballjen që u zhvillua në Gjilan. Në hap me ekipin gjilanas ka qëndruar Fer Vollej, e cila ka triumfuar 3-0 kundër Skenderajt, duke mbajtur distancën në katër pikë në vendin e dytë. Fushë Kosova mposhti 3-0 si mysafire Feronikelin, për të arritur në kuotën e 21 pikëve të grumbulluara në vendin e parafundit.

Më poshtë, rezultatet e plota dhe renditja tabelare.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Mbyllen ndeshjet e Kupës: Mësohen çerekfinalistet te femrat dhe gjysmëfinalistët te meshkujt

10 mars, 2022 – Janë mbyllur të gjitha ndeshjet e Kupës të zhvilluara këtë mesjavë. Ekipet fituese në konkurrencën e femrave kualifikohen në çerekfinale, ndërsa ekipet që fituan ndeshjet te meshkujt kanë siguruar fazën gjysmëfinale.