Kombëtarja U19, femrat, vazhdon përgatitjet në Istog

FVK

30 mars, 2022 – Kombëtarja e Kosovës U19, femrat, po vazhdon stërvitjet në kampin e organizuar nga FVK, në Istog, para ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Evropian U19. Përballjet e Grupit I, ku bënë pjesë Kosova, luhen në Prishtinë mes datave 8-10 prill. Estonia, Hungaria dhe Turqia janë Kombëtaret tjera që […]

Deklaratat e trajnerit Ilazi, drejtorit Krasniqi dhe volejbollistes Llugaliu, para kualifikueseve për Evropian

FVK

Trajneri i Kombëtares U19, femrat, së bashku me drejtorin Krasniqi dhe volejbollisten Llugaliu, kanë folur para ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Evropian të kësaj grupmoshe, teksa kanë reflektuar në prag të grumbullimit që është organizuar nga Federata e Volejbollit të Kosovës, e që do të mbahet në Hotel ‘Trofta’, në Istog. […]

Superliga A: Mbyllet xhiroja e gjashtë

FVK

17 mars, 2022 – Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së gjashtë në Superligën A, meshkuj dhe femra. Sa i përket konkurrencës së meshkujve, Peja vazhdoi me formë të lartë, teksa mposhti 0-3 si mysafire G.E. Therandën, teksa me të njëjtin rezultat triumfoi edhe Ferizaj kundër Skenderbeut. Pas gjashtë […]

Husaj vazhdon me suksese të jashtëzakonshme

FVK

14 mars, 2022 – Volejbollisti kosovar, Gazmend Husaj është shpallur kampion në ligën e Emirateve të Bashkuara Arabe, me ekipin Shabab Al Ahli.  Husaj, i cili ditë më parë bëri kërkesë zyrtare për kalim nga Kombëtarja e Shqipërisë tek ajo e Kosovës, pritet që gjatë kësaj jave të marrë konfirmimin […]