Përballjet e fundjavës: Orari dhe çiftet nga të gjitha ligat seniore

FVK
1 0
Read Time35 Second

Të premten, dhe në fundjavë, zhvillohen ndeshjet nga të gjitha ligat seniore të volejbollit në Kosovë.

Në kuadër të Superligës A, meshkuj dhe femra, luhen takimet e xhiros së shtatë, në oraret e paraqitura grafikisht më poshtë.

Vëmendje: Orari i ndeshjes M. Technologie – Feronikeli (femrat) është zhvendosur për në orën 12:00, në të njejtën datë.

Superligën B, luhen ndeshjet e xhiros së tretë, në të dy konkurrencat, me çiftet dhe oraret si më poshtë.

Ligën e Parë, femrat, lindje/perëndim, luhen përballjet e xhiros së 12, me çiftet dhe oraret si më poshtë.

Ligën e Parë, meshkujt, zë vend xhiroja e tretë, me çiftet dhe oraret të paraqitura si më poshtë.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A: Rezultatet dhe renditja pas xhiros së shtatë

21 mars, 2022 – Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së shtatë në Superligën A, meshkuj dhe femra, të Kosovës, në volejboll, përveç një ndeshjeje që është në program për të enjten. Në konkurrencën e femrave, liderja, Drita e ka pësuar nga Fer Volley në Ferizaj, me rezultat 3-1. […]