Projekti ”Play Volleyball, Grow With It”

FVK
0 0
Read Time40 Second

Konfederata Evropiane e Volejbollit (CEV) në bashkëpunim me Federatën e Volejbollit të Kosovës (FVK) vazhdojnë projektin që synon stimulimin e të rinjëve dhe të rejave që të merren me sportin e voljebollit. Nga ky projekt, i cili është vazhduar edhe për katër vitet e ardhshme, do të përfitojnë shkolla të ndryshme të volejbollit, duke u pajisur kryesisht me topa. Përveç shkollave dhe grupmoshave të reja që merren me këtë sport, nga ky event do të përfitojnë edhe trajnerët kosovarë, të cilët do të kenë mundësi të marrin pjesë në seminare të ndryshme me anë të të cilave synohet avancimi dhe profesionalizimi i mëtutjeshëm i tyre.

Ky është lajm shumë i mirëseardhur për volejbollin kosovar, sidomos për të rinjtë dhe të rejat që aspirojnë të kultivojnë sportin e volejbollit në të ardhmen.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Rezultatet dhe renditjet nga stinori vjeshtor në konkurrencën e meshkujve dhe femrave U16

Janë konkluduar xhirot dhe renditjet tabelare në të gjitha grupet sa i përket stinorit vjeshtor në konkurrencën e meshkujve dhe femrave U16 në volejboll. Këtë sezon do të ketë kalendar më të ngjeshur të ndeshjeve, pasi përballjet do zhvillohen në formatin vajtje-ardhje në këtë grupmoshë. Përveç takimeve nikoqir-mysafir, gjithashtu do […]