KV PEJA KAMPION I KOSOVËS 2020/21

FVK

KV PEJA KAMPION I KOSOVËS 2020/21 Klubi i volejbollit Peja e ka fituar edhe ndeshjen e tretë të serisë së finaleve në elitën e volejbollit te meshkujt, duke mposhtur Dritën 3 me 2 (18:25; 25:22; 20:25; 25:18; 15:4). Në një ndeshje shumë interesante, fituesin e ka përcaktuar tie-break, duke e […]

FVK NËNSHKRUAN MEMORANDUM ME MKRS-në

FVK

FVK NËNSHKRUAN MEMORANDUM ME MKRS-në Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, ka nënshkruar të premten memorandumin me Ministrinë e Kulturës, Rinisë dhe të Sportit, Ministri Hajrulla Çeku, i shoqëruar nga zv. Ministrja Daulina Osmani, e kanë nënshkruar memorandumin në emër të MKRS-së, duke ofruar bashkëpunimin e tyre të plotë, në shërbim […]

KOMBËTARJA NISET NË PODGORICË

FVK

KOMBËTARJA NISET NË PODGORICË Kombëtarja e vajzave në volejboll, u nis në drejtim të kryeqytetit të Malit të Zi, Podgoricës, ku do të zhvillojë fazën e parë të kualifikimeve për CEV EuroVolley 2021. Volejbollistet tona pas qëndrimit 14 ditor në Istog, u nisen direkt për në Mal të Zi. Kombëtarja […]

PEJA E FITON FINALEN E PARË

FVK

Fituesi i Kupës së Kosovës KV Peja, e ka fituar ndeshjen e parë të serisë së finaleve në play-off, në Superli e djemve. Pejanët në parketin e vet, triumfuan ndaj KV Drita me rezultat 3 me 1. Mysafirët nga Gjilani e nisën ndeshjen mirë, duke e fituar setin e parë, […]

FINALJA – MESHKUJT

FVK

🏐 FINALJA 1️⃣ Rrugën në kërkim të titullit të kampionit, Peja e Drita e nisin të shtunën. Finalja e parë e serisë së Play-OFF për ta përcaktuar klubin më të mirë për edicionin 2020/21, në Superligën e Kosovës në volejboll. 🟡⚫️PEJA apo DRITA ⚪️🔵? E shtunë, ora 19:00, #LIVE në […]

CEV EUROVOLLEY – KUALIFIKIMET

FVK

🏐 ᴄ͓̽ᴇ͓̽ᴠ͓̽ ͓̽ᴇ͓̽ᴜ͓̽ʀ͓̽ᴏ͓̽ᴠ͓̽ᴏ͓̽ʟ͓̽ʟ͓̽ᴇ͓̽ʏ͓̽ ͓̽•͓̽ ͓̽ᴋ͓̽ᴜ͓̽ᴀ͓̽ʟ͓̽ɪ͓̽ꜰ͓̽ɪ͓̽ᴋ͓̽ɪ͓̽ᴍ͓̽ᴇ͓̽ᴛ͓̽ 🏐 Grupi D 1. 𝘔𝘢𝘭𝘪 𝘪 𝘡𝘪 🇲🇪 2. 𝘒𝘰𝘴𝘰𝘷𝘢 🇽🇰 3. 𝘚𝘭𝘭𝘰𝘷𝘢𝘬𝘪𝘢 🇸🇰 4. 𝘍𝘪𝘯𝘭𝘢𝘯𝘥𝘢 🇫🇮 ————————- 𝕆𝕣𝕒𝕣𝕚 𝕚 𝕟𝕕𝕖𝕤𝕙𝕛𝕖𝕧𝕖: 07.05.2021, 🕗 20:00 | 𝗠𝗮𝗹𝗶 𝗶 𝗭𝗶 🇲🇪 𝓋𝓈 🇽🇰 𝗞𝗼𝘀𝗼𝘃𝗮 08.05.2021, 🕔 17:00 | 𝗦𝗹𝗹𝗼𝘃𝗮𝗸𝗶𝗮 🇸🇰 𝓋𝓈 🇽🇰 𝗞𝗼𝘀𝗼𝘃𝗮 09.05.2021, 🕔 17:00 | […]

KOMBËTARJA PO VAZHDON ME PËRGATITJE INTENZIVE

FVK

KOMBËTARJA PO VAZHDON ME PËRGATITJE INTENZIVE Volejbollistet e Kombëtares së Kosovës po vazhdojnë përgatitjet intenzive. Kjo është atmosfera që zotëron në një nga seancat përgatitore, të udhëhequra edhe nga fizioterapeuti Elvin Meqikukiqi, i cili është pjesë e kombëtares së drejtuar nga Lorik Ilazi. Shtabi teknik, pjesë e së cilit është […]

PRESIDENTI GJINOVCI VIZITOI KOMBËTAREN

FVK

PRESIDENTI GJINOVCI VIZITOI KOMBËTAREN Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, e vizitoi kampin e Kombëtares së Kosovës në volejboll. Gjatë grumbullimit në Istog, vashat e Kombëtares të shtunën janë vizituar nga i pari i FVK-së, i cili e ka përcjellur nga afër punën dhe atmosferën në kampin e “Dardaneve”. Gjinovci ka […]

KOMBËTARJA • PËRGATITJE PROFESIONALE TEKNIKE

FVK

🎥 KOMBËTARJA • PËRGATITJE PROFESIONALE TEKNIKE Kombëtarja e Kosovës në volejboll po vazhdon përgatitjet, sipas planit të paraqitur më herët nga përzgjedhësi Lorik Ilazi. Përgatitjet intenzive teknike, sa atraktive, po aq edhe profesionale, kanë bërë që secila prej të ftuarave të japë maksimumin në këtë grumbullim në Istog. Dy herë […]

KOMBËTARJA AKOMODOHET NË ISTOG, ZHVILLON STËRVITJEN E PARË

FVK

KOMBËTARJA AKOMODOHET NË ISTOG, ZHVILLON STËRVITJEN E PARË Konbëtarja e Kosovës në volejboll te vajzat, ka arritur në Istog, ku do të zhvillojë fazën e përgatitjeve, në prag të kualifikimeve për EuroVOLLEY 2021. Gjithçka ka shkuar sipas planit të përpiluar nga përzgjedhësi Lorik Ilazi dhe ditëve në vazhdim pritet të […]