PRESIDENTI IBRAHIMI DHE SEKRETARI NIKQI PRITËN EKIPET KOMBËTARE TË BEACH VOLLEY

FVK
1 0
Read Time38 Second
Presidenti i FVK-së Abedin Ibrahimi dhe sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi, kanë pritur në aeroportin e Prishtinës dy ekipet kombëtare në beach volley.
Dyshja Yllka Jashari/Melirona Avdullahu te femrat dhe Endi Zejna/Edon Ibrahimi te meshkujt, kanë qenë pjesë e CEV U18 Kampionatit Evropian në beach volley.
Te vajzat Jashari/Avdullahu u ranguan në klasifikimin e përgjithshëm në vendin e 13-të, kurse te meshkujt Zejna/Ibrahimi u ranguan në vendin e 23-të.
Presidenti Ibrahimi dhe sekretari i përgjithshëm Nikqi kanë përgëzuar ekipet për përfaqësim të mirë të Kosovës në një garë të vështirë dhe shumë konkuruese.
Ibrahimi e Nikqi poashtu u ndanë poashtu buqeta me lule e dhurata modeste, në shenjë mirënjohje për sukseset.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOSOVA PRAPË NË IZMIR, KOMBËTARJA U22 SYNON SUKSESIN

Kombëtarja e vajzave në U22 në Beach Volley, do të sprovohet në sfidën e rradhës. Pas grupmoshës U18, edhe ajo U22 do të jetë në Izmir, në evropianin që do të mbahet në këtë qytet të Turqisë. Në fakt Kosova do duhej të prezantohej edhe me dyshen e djemve Endrit […]