KRERËT E FVK PRITËN NË TAKIM KRYETARIN E SHGJVK

FVK

Kryetari Bahri Gjinovci dhe sekretari Valon Nikqi kanë pritur sot në takim, kryetarin e sapozgjedhur të Shoqatës së Gjyqtarëve-SHGJVK, Istref Elezaj. Krerët e FVK uruan Elezajn për zgjedhje në krye të Shoqatës, duke i ofruar mbështetje dhe bashkëpunim në ngritjen dhe zhvillimin e SHGJVK. Elezaj theksoj që së bashku edhe […]

KONKURS PËR GJYQTARË TË VOLEJBOLLIT

FVK

Shoqata e Gjyqtarëve të Volejbollit – SHGJVK në bashkëpunim me Federaten e Volejbollit të Kosovës – FVK, fton të gjithë kandidatët e interesuar që të konkurojnë për të marrë thirrjen “Gjyqtar i volejbollit”. Të drejtë të paraqitjes kanë të gjithë kandidatët të cilët plotësojnë kushtet si më poshtë: 1. Të […]

MALISHEVA KAMPION TË KOSOVËS U18

FVK

Ka përfunduar sot Kampionati i Kosovës në volejboll për grupmoshën U18. Malisheva në konkurencen e femrave dhe Vëllaznimi në konkurencen e meshkujve kanë arritur të fitojnë titullin e Kampionit të Kosovës 2020/2021, duke mposhtur në finale Dritën, respektivisht Prishtinën. 🥇🏆KV. MALISHEVA – FEMRAT NËNKAMPION TË SUPERLIGES U18 🥈KV. DRITA – […]

KAMPIONI I KOSOVËS KV PEJA, E MËSON KUNDERSHTARIN

FVK

KV Peja e ka mësuar kundërshtarin e parë në garën e CEV Challenge Cup. Skuadra verdhezi është e vetmja e paraqitur në Kupat Evropiane dhe atje do ta ketë kundështar klubin portugez, Associação de Jovens da Fonte do Bastardo . Shorti i hedhur në selinë e CEV në Luksemburg, ka […]

MUSA SELIMI, DO TË UDHEHEQË ME KOMISIONIN PROFESIONAL

FVK

Treshja e anëtarëve të përcaktuar në Komisionin për Profesional të Volejbollit, Musa Selimi, Bujar Dervishaj e Afërdita Sadiku, kanë zhvilluar takimin e parë. Me pëlqimin e anëtarëve të këtij Komisioni, kryetar i komisionit u zgjodh Musa Selimi. Ndërkohë trajneri i mirënjohur, Bujar Dervishaj e ka paraqitur projektin e zhvillimit të […]

UJI ALKALINE SPONSOR I FVK-së

FVK

Kompania Ultra Cosmetics, prodhuese e Ujit Alkaline #Active+, ka firmosur marrëveshje bashkëpunimi për sponsorizim të Federatës së Volejbollit. Presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci, e ka falënderuar kompaninë Ultra Cosmetics për mbështetjen edhe më herët, dhënë përmes furnizimit me ujin Alkaline Active+. Marrëveshja është nënshkruar në selinë e kompanisë Ultras Cosmetics […]

PRESIDENTI I KOK-ut, VIZITON FVK-në

FVK

Presidenti i Komitetit Olimpik të Kosovës, Ismet Krasniqi, i shoqëruar nga këshilltari ekzekutiv i tij Besim Aliti, kanë vizituar Federatën e Volejbollit të Kosovës. Krasniqi e Aliti janë pritur nga presidenti i FVK-së Bahri Gjinovci. Krerët e KOK-ut, kanë rënë dakord për bashkërendim të aktiviteteve në rrafshin vendor, e me […]

▪️KAMPIONATI I KOSOVËS NË BEACH VOLLEY U18▪️

FVK

📅 17 Qershor 2021 ⏰ 09:45 Shorti i ekipeve të femrave ⏰ 10:00 Fillimi i Kampionatit femrat ⏰ 15:00 Shorti i ekipeve te meshkujve ⏰ 15:15 Fillimi i Kampionatit meshkujt 📍 Fakulteti i Edukimit Fizik dhe Sporteve Federeta e 🏐🇽🇰 ju deshiron suksese të gjitha ekipeve pjesëmarrëse 👏

KRERËT E FVK TAKOHEN ME DEKANIN DHE SEKRETARIN E FEFS

FVK

Kryetari Bahri Gjinovci dhe sekretari Valon Nikqi, sot në zyret e FVK kanë pritur në takim pune dekanin e Fakultetit të Edukimit Fizik dhe Sporteve-FEFS, Musa Selimi dhe sekretarin Gani Ibrahimi. Selimi dhe Ibrahimi uruan kryetarin Gjinovci për zgjedhje në krye të FVK. Në takim u diskutuan mundësitë e thellimit […]