PRISHTINA VOLLEY VAZHDON ME FITORE NË THERANDË

FVK
0 0
Read Time39 Second

Theranda – Prishtina Volley 0:3
(20:25,17:25,11:25)

Prishtina Volley edhe në ndeshjen e dytë ka vazhduar me fitore të pastër 3:0 në sete, kundër ekipit të Therandës.

Ekipi nga Prishtina që nga fillimi i ndeshjes krijoj avantazh në rezultat duke e përmbyllur setin e parë me 20:25. Në dy setat tjerë Prishtina Volley ishte edhe më bindëse, ndërsa skuadrës Therandase ju komplikuan punët edhe më lendimin e organizatorit të lojës.

Ndeshja u transmetua drejtpërdrejt në @artmotionnet Artsport1, platformë kjo e cila ka ekskluzivitetin e trasmetimit të ndeshjeve të Superligës A në konkurencen e meshkujve.
Neser nga ora 17:00, do të zhvillohet edhe ndeshja tjetër në mes të Ferizajt dhe Lubotenit e cila transmetohet drejtpërdrejt në Artsport1.

#federataevolejbollitekosovës #superligaa? #artmotion #artsport #volleyball #volejboll #kosova

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

M TECHNOLOGIE FITON PAS NJË NDESHJE MJAFT INTERESANTE

▪️ M Technologie – Skenderaj 3:2 (27:25,20:25,25:17,23:25,16:14) M Technologie ka arritur të fitoj ndeshjen ndaj ekipit të Skenderajt në një ndeshje mjaft dramatike. Fituesi u përcaktua vetëm pas setit të pestë. Ndeshja gjatë gjithë kohës ishte e barabartë, mirëpo në momente vendimtare skuadra e M Technologie në setin e pestë ishte […]