Vëllaznimi kampion i grupmoshës U18, meshkujt.

FVK
0 0
Read Time1 Minute, 13 Second

KV ‘Vëllaznimi’ është shpallur kampion i grupmoshës nën 18-vjeç, në konkurrencën e meshkujve, pasi mposhti në finale Dritën me rezultat 1-3, në Banjë të Malishevës.

Drita e filloi mirë ndeshjen, duke fituar setin e parë me rezultat të ngushtë, 25-22. Mirëpo, Vëllaznimi u konsolidua në vazhdim duke treguar forcën e vërtetë të kampionit.

Gjakovarët fituan setin e dytë me rezultat të thellë 14-25, teksa në të dytin ‘Intelektualët’ treguan rezistencë paksa më të fortë por ishin të pafuqishëm të parandalojnë humbjen 19-25.

Edhe në setin e tretë, Vëllaznimi tregoi superioritet duke fituar 18-25, për të siguruar titullin kampion pas një fitoreje 1-3 në sete.

Për të ardhur deri këtu, Vëllaznimi në gjysmëfinale kishte mposhtur Lubotenin me rezultat 2-0, ndërsa Drita u tregua e fortë për Skenderbeun, të cilën e mposhti me rezultat 2-1.

Gjakovarët kështu kurorëzuan një sezon gjatë të cilit impresionuan me paraqitje fantastike javë pas jave, derisa treguan formë të lartë në garat e kësaj grupmoshe përgjatë tërë fushatës.

Medaljet për të dy ekipet u ndanë nga anëtari i bordit të Federatës së Volejbollit të Kosovës (FVK), Abedin Mehani dhe Komesari i Garave, Ardian Ibraj, ndërsa Kupa u dhurua nga Sekretari i Përgjithshëm i FVK-së, Valon Nikqi.

FVK uron KV ‘Vëllaznimin’ për titullin, dhe finalistin KV ‘Drita’ për sportivitetin e treguar.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kualifikueset e Evropianit U22, meshkujt, zhvillohen në fundjavë nën organizimin e FVK

Kualifikueset e Evropianit U22, meshkujt, zhvillohen në fundjavë nën organizimin e FVK. Federata e Volejbollit të Kosovës do të jetë organizatore e Grupit E, kualifikues të Kampionatit Evropian për grupmoshën U22, meshkujt, me ndeshjet që zhvillohen mes datave 20-22 maj në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë. Pjesë e […]