Dhuratë Sylejmani/Valmira Ramadani dhe Fatlum Hajrizi/Erion Ramadani triumfojnë në kampionatin e Beach Volley

FVK

Dhuratë Sylejmani/Valmira Ramadani dhe Fatlum Hajrizi/Erion Ramadani triumfojnë në kampionatin e Beach Volley ?Dhuratë Sylejmani e Valmira Ramadani fitojnë trofeun në Kampionatin e Kosovës në Beach Volley për seniorë te femrat – Fatlum Hajrizi e Erion Ramadani triumfojnë te meshkujt. ?Kampionati i Kosovës në volejboll në rërë për vitin 2022 […]

FVK

Spektakli i Beach Volley fillon në fundjavë, me emocionet që di t’i sjellë vetëm volejbolli në rërë Sezoni në volejbollin në rërë (Beach Volley) në Kosovë fillon në fundjavë, saktësisht më 28/29 maj, në ‘Holiday Resort’ të Sllatinës së Madhe. Federata e Volejbollit të Kosovës (FVK), si çdo vit tjetër, […]

Kosova U22 mposhtet nga Sllovakia

FVK

21 maj, 2022 – Kombëtarja U22 e Kosovës, meshkujt, ka pësuar humbjen e dytë në kuadër të Grupit E, kualifikues për Kampionatin Evropian, nga Sllovakia me rezultat 3-0 (25-08, 25-13, 25-13). Në ndeshjen e zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë – aty ku po zhvillohen të gjitha […]

Kosova U22 mposhtet nga Azerbajxhani

FVK

Kombëtarja e Kosovës U22, meshkujt, është mposhtur me rezultat 3-0 (25-17, 25-11, 25-20) në sete, në përballjen hapëse për ‘Dardanët’ në Grupin E, kualifikues për Kampionatin Evropian. Takimi zuri vend në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, aty ku po zhvillohen të gjitha ndeshjet e këtij grupi nën organizimin […]

Vëllaznimi kampion i grupmoshës U18, meshkujt.

FVK

KV ‘Vëllaznimi’ është shpallur kampion i grupmoshës nën 18-vjeç, në konkurrencën e meshkujve, pasi mposhti në finale Dritën me rezultat 1-3, në Banjë të Malishevës. Drita e filloi mirë ndeshjen, duke fituar setin e parë me rezultat të ngushtë, 25-22. Mirëpo, Vëllaznimi u konsolidua në vazhdim duke treguar forcën e […]

Skenderaj shpallet kampion në grupmoshën U18, femrat.

FVK

Ekipi KV ‘Skenderaj’ ka siguruar titullin e kampionit në grupmoshën U18, pasi triumfoi në final four, ku në finalen e madhe mposhti nikoqirin e kësaj gare, KV ‘Malishevën’ me rezultat 2-3 (24:26,27:25,25:14,21:25,10:15). Ishte një paraqitje brilante nga të dy ekipet, të cilat luftuan për çdo pikë, siç e nënvizon edhe […]

Kosova U22 humb miqësoren kundër Shqipërisë por tregon paraqitje premtuese

FVK

13 maj, 2022 – Kombëtarja U22 e Kosovës humb miqësoren kundër Shqipërisë por tregon paraqitje premtuese. Kosova U22, meshkujt, ka zhvilluar sot një ndeshje në Palestrën ‘Farka’, në Tiranë kundër Shqipërisë, në kuadër të përgatitjeve para kualifikueseve për Kampionatin Evropian për këtë grupmoshë. Përkundër udhëtimit më shumë se katër orësh, […]

DRITA KAMPIONE E KOSOVËS

FVK

12 maj, 2022 – Drita është shpallur kampione e Kosovës pas një finaleje drithëruese kundër Fer Volley, në përballjen e katërt të playoffit, me gjilanaset që triumfuan pas tri fitoreve e një humbjeje. Dy ekipet kanë dhuruar spektakël të vërtetë në përballjen absolutisht spektakolare që u zhvillua sonte në Palestrën […]