Kosova U22 luan miqësore kundër Shqipërisë

FVK
0 0
Read Time34 Second

11 maj, 2022 – Të premten, Kosova U22 zhvillon miqësore kundër Shqipërisë në Tiranë. Kombëtarja U22, meshkujt, e Kosovës në volejboll po vazhdon përgatitjet në Gjakovë, para ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Evropian të cilat luhen mes datave 19-22 maj. Dardanët’ e rinj do t’i zhvillojnë të gjitha ndeshjet e Grupit E, kualifikues, në Prishtinë, nën organizimin e Federatës së Volejbollit të Kosovës. Selektori, Faton Mustafa dhe trajnerët Blendi Haxhikadrija, Fatlum Hajrizi dhe Butrint Bytyqi do të kenë mundësi të shikojnë nga afër gjendjen dhe formën e ekipit në përballjen kundër Shqipërisë, derisa kërkojnë rezultate pozitive në grupin kualifikues për Evropian, ku do të kenë teste të vështira kundër Kombëtareve si Holanda, Azerbajxhani dhe Sllovenia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

DRITA KAMPIONE E KOSOVËS

12 maj, 2022 – Drita është shpallur kampione e Kosovës pas një finaleje drithëruese kundër Fer Volley, në përballjen e katërt të playoffit, me gjilanaset që triumfuan pas tri fitoreve e një humbjeje. Dy ekipet kanë dhuruar spektakël të vërtetë në përballjen absolutisht spektakolare që u zhvillua sonte në Palestrën […]