Komisioni i Beach Volley vendos për agjendën e aktiviteteve për sezonin e ri.

FVK
0 0
Read Time42 Second

Komisioni i volejbollit në rërë në mbledhjen e fundit, në mesin e shumë diskutimeve, ka vendosur për datat e garave Kombëtare dhe pjesmarrjen e Kosovës në garat ndërkombëtare 2022.

Datat e garave Kombëtare:
?️Seniorët: 28/29 maj
?️U20 (viti i lindjes 2003), 11/12 qershor
?️U22 (viti i lindjes 2001), 25/26 qershor
?️U18 (viti i lindjes 2005),9/10 korrik

Garat Ndërkombëtare:
?️Kampionati Ballkanik – Kosova U20 (viti i lindjes 2003), 1-5 qershor, Rumani
?️Kampionati Evropian – Kosova U22 (viti i lindjes 2001), 9-12 qershor, Vlisingen dhe Bilthoven, Holandë
?️Kampionati Ballkanik – Kosova A, 10-12 qershor, Oren dhe Balikesir, Turqi
?️Kampionati Evropian – Kosova U20 (viti i lindjes 2003), 14-17 korrik, Izmir, Turqi
?️Kampionati Ballkanik – Kosova U22 (viti i lindjes 2001), 21-25 korrik, Kosovë
?️Kampionati Evropian – Kosova U18 (viti i lindjes 2005), 1-4 shtator, Loutraki, Greqi

 

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova U22 luan miqësore kundër Shqipërisë

11 maj, 2022 – Të premten, Kosova U22 zhvillon miqësore kundër Shqipërisë në Tiranë. Kombëtarja U22, meshkujt, e Kosovës në volejboll po vazhdon përgatitjet në Gjakovë, para ndeshjeve kualifikuese për Kampionatin Evropian të cilat luhen mes datave 19-22 maj. Dardanët’ e rinj do t’i zhvillojnë të gjitha ndeshjet e Grupit […]