Kosova U22 mposhtet nga Sllovakia

FVK
0 0
Read Time31 Second
21 maj, 2022 – Kombëtarja U22 e Kosovës, meshkujt, ka pësuar humbjen e dytë në kuadër të Grupit E, kualifikues për Kampionatin Evropian, nga Sllovakia me rezultat 3-0 (25-08, 25-13, 25-13).
Në ndeshjen e zhvilluar në Pallatin e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë – aty ku po zhvillohen të gjitha përballjet e Grupit E, nën organizimin e Federatës së Volejbollit të Kosovës – “Dardanët” u munduan të bëjnë më shumë ndaj një rivali të fortë si Sllovakia, por eventualisht nuk arritën të evitojnë disfatën.
Ekipi kosovar ndeshjen e fundit të grupit e zhvillon të dielën, me fillim nga ora 16:00, kundër Holandës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Kosova U22 mposhtet nga Holanda dhe mbyll aventurën në kualifikueset e Evropianit

Kombëtarja e Kosovës U22, meshkujt, është mposhtur në ndeshjen e tretë të Grupit E, kualifikues për Kampionatin Evropian për këtë grupmoshë, nga Holanda me rezultat 0-3 (17-25, 19-25, 15-25) në sete. “Dardanët” patën momente të mira, sidomos në setin e parë dhe të dytë, në përballjen me favoritin e grupit, […]