KOSOVA E PËRMBYLL PJESËMARRJEN NË KAMPIONATIN EVROPIAN U20

FVK
0 0
Read Time45 Second
KOS?? vs SWE ?? 0:2 (11:21,9:21).
KOS?? vs AND ?? 0:2 (12:21,19:21)
Kombëtarja e femrave në beach volley ka përmbyllur pjesëmarjen në Kampionatin Evropian që po mbahet në Brno të Çekisë. Me dy humbjet e pësuara nga Suedia dhe Andora, Kosova nuk ka mundur të kaloj fazen e grupeve dhe kështu ka përmbyllur pjesëmarrjen në garë.
Duhet cekur se në paraqitjen e kombëtares sonë ka ndikuar edhe mos prezenca e trajneres Vildane Jashari.
Pas testimeve për Covid-19, në ditën e parë, organizatori nuk i ka dhënë mundësinë që trajnerja të paraqitet me kombëtare, për shkak të dyshimeve që mund të jetë e infektuar. Mirëpo pas testimit të dytë Jashari ka dalë negativ në testime, por që rezultatet janë dhënë pas përfundimit të garës të ekipit tonë kombëtar.
Ekipi kombëtar pritet që të dielen të kthehet në Kosovë.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOSOVA NË KAMPIONATIN EVROPIAN TË BEACH VOLLEY U18

Dy ekipet kombëtare të Kosovës në Beach Volley U18, sot heret në mengjes kanë udhëtuar në Izmir të Turqisë për pjesëmarrje në Kampionatin Evropian të Beach Volley U18. Dy ekipet kombëtare sot kanë mbajtur edhe stlrvitje, ndërsa pas pak do ti mësojn edhe kundërshtarët që do ti kenë në grup. […]