Superliga A: Rezultatet dhe dhe renditjet tabelare pas xhiros së pestë

FVK
0 0
Read Time40 Second

11 mars, 2022 – Ka përfunduar xhiroja e pestë në Superligën A, femra dhe meshkuj, me ndeshjet e së dielës mbrëma. Në konkurrencën e femrave, Drita ka vazhduar me formën e mirë si lidere, derisa ka mposhtur Fushë Kosovën në udhëtim me lehtësi, me rezultat 3-0. ‘Intelektualet’ aktualisht prijnë në tabelë me 39 pikë, me shtatë pikë më shumë se Fer Volley, e cila u mposht nga M. Technologie me rezultat 3-1. Në përballjen tjetër, Skenderaj u tregua e fortë për Feronikelin, të cilën e mposhti 3-0. Në konkurrencën e meshkujve, Peja ka mbajtur distancën në krye, pasi mposhti Lubotenin 3-0 në udhëtim. Drita triumfoi 3-0 si nikoqire e Skenderbeut, ndërsa G.E. Theranda fitoi në shtëpi kundër Ferizajt me rezultat 3-1.

Rezultatet dhe renditja më poshtë:

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Husaj vazhdon me suksese të jashtëzakonshme

14 mars, 2022 – Volejbollisti kosovar, Gazmend Husaj është shpallur kampion në ligën e Emirateve të Bashkuara Arabe, me ekipin Shabab Al Ahli.  Husaj, i cili ditë më parë bëri kërkesë zyrtare për kalim nga Kombëtarja e Shqipërisë tek ajo e Kosovës, pritet që gjatë kësaj jave të marrë konfirmimin […]