PEJA E FITON FINALEN E PARË

FVK
0 0
Read Time38 Second

Fituesi i Kupës së Kosovës KV Peja, e ka fituar ndeshjen e parë të serisë së finaleve në play-off, në Superli e djemve.
Pejanët në parketin e vet, triumfuan ndaj KV Drita me rezultat 3 me 1.
Mysafirët nga Gjilani e nisën ndeshjen mirë, duke e fituar setin e parë, 25:23.
Megjithatë “verdhezinjtë” i përmirësuan lëshimet në setin e parë, duke mos lejuar disfatë në teren të vet.
Peja i fiton periudhat vijuese, 25:21; 25:22 dhe 26:24, duke shënuar fitoren e parë, në finalet që përcaktojnë kampionin.
Finalja e dytë do ta gjejë Dritën nikoqire, e poashtu me ambicie që të revanshohet për këtë humbje.
Playoff Finale – ndeshja 1 (M)
Peja – Drita 3:1
23:25; 25:21; 25:22; 26:24

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOMBËTARJA NISET NË PODGORICË

KOMBËTARJA NISET NË PODGORICË Kombëtarja e vajzave në volejboll, u nis në drejtim të kryeqytetit të Malit të Zi, Podgoricës, ku do të zhvillojë fazën e parë të kualifikimeve për CEV EuroVolley 2021. Volejbollistet tona pas qëndrimit 14 ditor në Istog, u nisen direkt për në Mal të Zi. Kombëtarja […]