Mbyllet afati kalimtar i janarit – detajet

FVK
1 0
Read Time49 Second

Afati kalimtar i dimrit ishte hapur nga data 15 janar dhe ishte i disponueshëm për lëvizje deri sot, më 31 janar në orën 18:00, kur u mbyll zyrtarisht për transferime vendore. Në këtë periudhë kohore volejbollistët/et që nuk ishin të angazhuar/a me ndonjë klub, kishin mundësinë ekskluzive të nënshkruanin me ekipe të interesuara. Afati gjithashtu ishte i hapur edhe për transferimin e volejbollistëve/eve të huaj/a, përmes sistemit elektronik ‘VIS’. Brenda periudhës 16-ditore të lëvizjeve të lejuara sipas rregullores, janë kompletuar një mori marrëveshjesh dhe janë bërë disa kërkesa, të cilat do të shqyrtohen nga Komisioni, para se të jepet vendimi final.Kujtojmë se afati, sa i përket transferimeve të huaja, ishte i hapur deri sonte pas mesnate.

Në dokumentin e mëposhtëm, gjeni të gjitha kërkesat e bëra për transferime të volejbollistëve/eve të cilët ishin të angazhuar/a me klube, për të cilat Komisioni së shpejti do të dalë me vendime të veçanta.

AFATI-KALIMTAR-15-31-Janar-2022-Final

Happy
Happy
33 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
67 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Vendimet e bordit nga mbledhja e parë për vitin 2022

Bordi i Federatës së Volejbollit të Kosovës zhvilloi mbledhjen e parë për vitin 2022, ku u morën disa vendime të rëndësishme rreth stafit të trajnerëve të Kombëtares U19 femrat dhe jo vetëm. Më poshtë, të gjitha vendimet e marra nga kjo mbledhje: – Drejtor Sportiv u emërua Naser Krasniqi, selektor […]