FVK dhe FSHV vazhdojnë bashkëpunimin brilant, tre volejbollistë i bashkohen Kosovës

FVK

Presidenti i Federatës së Volejbollit të Kosovës, z. Bahri Gjinovci dhe ai i Shqipërisë, z. Erlind Pëllumbi kanë nënshkruar sot marrëveshjen e përbashkët, që erdhi falë raporteve shumë të mira në vazhdimësi mes këtyre dy institucioneve, që i mundëson tre volejbollistëve të ndryshojnë Kombëtaren përfaqësuese. Nga ajo e Shqipërisë, kalojnë […]

Ibrahimi: Dhamë shpirtin në fushë

FVK

Deklarata e trajnerit të Fer Volley, Edon Ibrahimi, pas fitores 3-2 kundër Skenderbeut në Ferizaj, në kuadër të gjysmëfinales së parë të ligës ‘Gjergj Kastrioti’: ”Ndeshje shumë e baraspeshuar por, për hirë të së vërtetës, ne sot dhamë shpirtin në fushë pasi lëndimet e shumta nuk po na lejojnë të […]

Ilazi: Nuk ka mbaruar asgjë

FVK

Drita mposhtet si mysafir i Tiranës me rezultat 1-3, në ndeshjen e parë gjysmëfinale të ligës ‘Gjergj Kastrioti’. Deklarata e trajnerit të ekipit gjilanas, Lorik Ilazi pas ndeshjes, për RTSH Sport: ”Ishte një lojë shumë e bukur, e përgëzoj Tiranën. Normalisht, këtu nuk ka mbaruar asgjë, është edhe ndeshja në […]

Elezi: Besoj se do ta kthejmë rezultatin

FVK

Erzeni ka triumfuar si nikoqir i Ferizajt, me rezultat 3-0, në ndeshjen e vlefshme për 1/2 e finales së ligës ‘Gjergj Kastrioti’. Deklarata e trajnerit të Ferizajt, Arif Elezi për RTSH, pas ndeshjes: ”Në përgjithësi, një ndeshje e mirë për neve. Një eksperiencë e re në këtë ligë. Kanë vendosur […]

Grumbullimi i dytë seleksionues i Kombëtares U19 femrat

FVK

s12 shkurt, 2022 – Vashat ‘Dardane’, të cilat do të jenë pjesë e kualifikimeve për Kampionatin Evropian dhe atë Ballkanik, po marrin pjesë në seleksionimin e dytë që po mbahet në Fakultetin e Edukimit Fizik dhe Sportit. Ato po u nënshtrohen testeve të nivelit teknik. Kosova është pjesë e grupit […]