Përfundon xhiroja e parë e stinorit pranveror në Superligën A, femrat dhe meshkujt

FVK
0 0
Read Time35 Second

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e javës së parë në Superligën A, femrat dhe meshkujt. Në konkurrencën e femrave, liderja e kampionatit, Drita me lehtësi ka mposhtur Feronikelin 3-0, derisa derbi mes Skenderajt dhe M. Technologie i ka takuar të parës që fitoi me rezultat 3-1. Në anën tjetër, në konkurrencën e meshkujve, Ferizaj vazhdon të prijë në tabelë pas fitores 3-0 kundër Skenderbeut, por po ndiqet hap pas hapi nga Peja, e cila renditet në vendin e dytë me një pikë më pak. Pejanët në këtë xhiro mposhtën Golden Eagle Therandën.

Më poshtë, rezultatet nga xhiroja e parë dhe renditjet tabelare në Superligë A, femrat dhe meshkujt.

BULETINI ZYRTAR NR. 11

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Në fundjavë fillojnë ndeshjet e ligës së përbashkët, Kosovë-Shqipëri, 'Gjergj Kastrioti'

Kosova në këtë ligë përfaqësohet nga KV Ferizaj dhe KV Peja në konkurrencën e meshkujve, ndërsa KV Drita dhe KV Fer Volley garojnë te femrat. Në anën tjetër, KV Erzeni dhe KV Tirana përfaqësojnë meshkujt nga Shqipëria, ndërsa te femrat garojnë KV Skënderbeu dhe KV Tirana. Kjo është hera e […]