CEV LAVDËRON KOSOVËN PËR RIKTHIMIN E VOLEJBOLLIT

FVK
1 0
Read Time32 Second

Në një artikull të veçantë kushtuar volejbollit kosovar dhe përpjekjeve për rikthim në normalitet, Konfederata Evropiane e Volejbollit (CEV), ka lavdëruar Federatën e Volejbollit të Kosovës për punën e mirë dhe përkushtimin që volejbolli të rikthehet e të zhvillohet akoma më shumë.

Në artikullin e CEV, poashtu theksohet përpjekja e FVK-së për ta afruar sa më afër shikuesve sportin e volejbollit, duke e bërë sportin e dytë më të transmetuar në vendin tonë, gjatë kësaj faze finale.

Lajmin e plotë mund ta gjeni duke klikuar në linkun e mëposhtëm:

https://www.cev.eu/News.aspx?NewsID=30779&ID=2,3,6

#FVK #Kosova #Volleyball #ArtMotion #RTK

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

PRISHTINA VOLLEY VAZHDON ME FITORE NË THERANDË

Theranda – Prishtina Volley 0:3 (20:25,17:25,11:25) Prishtina Volley edhe në ndeshjen e dytë ka vazhduar me fitore të pastër 3:0 në sete, kundër ekipit të Therandës. Ekipi nga Prishtina që nga fillimi i ndeshjes krijoj avantazh në rezultat duke e përmbyllur setin e parë me 20:25. Në dy setat tjerë […]