KRERËT E FVK PRITËN NË TAKIM KRYETARIN E SHGJVK

FVK
0 0
Read Time36 Second

Kryetari Bahri Gjinovci dhe sekretari Valon Nikqi kanë pritur sot në takim, kryetarin e sapozgjedhur të Shoqatës së Gjyqtarëve-SHGJVK, Istref Elezaj.
Krerët e FVK uruan Elezajn për zgjedhje në krye të Shoqatës, duke i ofruar mbështetje dhe bashkëpunim në ngritjen dhe zhvillimin e SHGJVK.
Elezaj theksoj që së bashku edhe me kryesinë e SHGJVK, do të jenë të përkushtuar që të kemi nivel të lartë të referimit në të gjitha ligat e volejbollit.
Të dy palët u dakorduan, që të bëhet më shumë në rekrutimin e gjyqtarëve të rinj dhe ngritjen e nivelit të gjyqtarëve ekzistues nëpërmjet edukimit të tyre. Gjithashtu u diskutua që gjyqtarët nga sezoni i ri të paisen me uniforma të reja.
#federataevolejbollitekosovës #shoqataegjytarëvetëvolejbollit #volejboll #volleyball #kosova

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

FVK pjesë e seminarit anti-doping

Sot, e hënë 13.12.2021, me fillim nga ora 18:00 mbahet seminari anti-doping me përfaqësues të klubeve të volejbollit kosovar. Seminari mbahet në bashkëpunim me agjensionin kosovar për anti-doping, KosAda, derisa ligjërues do të jetë koordinatori i këtj agjensioni, Bernard Tahirbegolli. Përveç klubeve, në seminar do të marrin pjesë edhe zyrtarë […]