TAKOHEN KRERËT E FEDERATAVE TË KOSOVËS DHE SHQIPËRISË

FVK
0 0
Read Time42 Second

Krerët e Federatës së Volejbollit të Kosovës dhe Shqipërisë janë takuar mbrëmë në një darkë pune. FVK në këtë takim u përfaqësua nga kryetari Abedin Ibrahini, nënkryetarja Mimoza Shkodra-Bislimi dhe sekretari i përgjithshëm Valon Nikqi. FSHV u përfaqësua nga presidenti Erlind Pëllumbi, zv.presidenti Dashamir Brari dhe sekretari i përgjithshëm Albens Vokopola.
Në takim u diskutua për problemet dhe vështirësitë që dy federatat po hasin gjatë pandemisë. Temë tjeter e takimit dhe mjaft e rëndësishme, ishte organizimi i aktiviteteve të përbashkëta, për çka pati edhe dakordim dhe në ditët në vijim do të bëhen publike edhe aktivitet e përbashkëta që do të organizohen.
Paraprakisht udhëheqësit e dy federatave ishin të pranishëm në ndeshjen derbi në konkurencen e femrav, Drita – M Technologie.
Federata Shqiptare e Volejbollit
Diçka e re po vjen ?????
#federataevolejbollitekosovës #federatashqiptareevolejbollit #diçkaerepovjen #volejboll #shqipëria #kosova #volleyball #europe

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

PEZULLOHEN AKTIVITETET E VOLEJBOLLIT NË VIKEND❗️

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e mbajtur me 6 Nëntor, në kuadër të masave për parandalimin e pandemisë, ka vendosur që të pezulloj aktivitetet sportive në palestra nga 6 Nëntor deri me 9 Nëntor në ora 5:00 të mëngjesit. Të gjitha ndeshjet e volejbollit të planifikuara të zhvillohen në vikend […]