Federatës së Volejbollit të Kosovës i shtohen edhe 14 gjyqtarë të rinj

FVK
0 0
Read Time28 Second

Të dielën, në kuadër të finaleve të kategorive U16 dhe U14 në konkurrencën e femrave dhe të meshkujve, u zhvillua edhe testimi praktik i 14 kandidatëve për gjyqtarë. Këta kandidatë kanë dhënë provimin teorik në qershor të vitit të kaluar dhe gjatë gjithë sezonit 2021/2022 kanë ndarë drejtësinë në kategoritë U18, U16 dhe U14, ku kanë fituar përvojë të mjaftueshme dhe me sukses e kaluan provimin para Komisionit Profesional të përbërë nga Ardian Ibraj – Komesar i Garave, Agim Lumi – gjyqtar me karrierë shumëvjeçare dhe Lulzim Gërguri – anëtar i Komisionit të Garave.

May be an image of 10 people, people standing, people playing sports and indoorMay be an image of 4 people, people standing and indoorMay be an image of 3 people and indoor

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Aksioni në Beach Volley rikthehet me ndeshjet e U22 në mesjavë

29 qershor, 2022 – Më 29/30 qershor, 2022, në “Holiday Resort” të Sllatinës së Madhe, zë vend Kampionati i grupmoshës nën 22-vjeç në Beach Volley. Federata e Volejbollit të Kosovës njofton se plot 20 ekipe do të marrin pjesë, nga 10 prej secilës konkurrencë. Nga 18 ndeshje do të zhvillohen […]