Superliga A: Rezultatet dhe renditja pas xhiros së shtatë

FVK
0 0
Read Time41 Second

21 mars, 2022 – Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e xhiros së shtatë në Superligën A, meshkuj dhe femra, të Kosovës, në volejboll, përveç një ndeshjeje që është në program për të enjten. Në konkurrencën e femrave, liderja, Drita e ka pësuar nga Fer Volley në Ferizaj, me rezultat 3-1. Gara bëhet shumë e fortë tash, me Fer Volleyn që mbetet vetëm katër pikë prapa ‘Intelektualeve’ në vendin e dytë. Sa i përket meshkujve, derbi i xhiros luhet të enjten, mes Pejës dhe Ferizajt, të cilat zënë vendin e parë, respektivisht të dytë, me nga 40 dhe 34 pikë, aq sa ka edhe Luboteni në pozitën e tretë, por kjo e fundit ka një ndeshje më shumë të luajtur. Shikoni më poshtë rezultatet nga xhiroja e shtatë, minus ndeshjen që nuk është luajtur ende te meshkujt.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Përzgjedhësi Ilazi, publikon listën e të ftuarave në Kombëtaren U19 për kualifikueset e Evropianit

22 mars, 2022 – Përzgjedhësi i Kombëtares U19 të Kosovës, Lorik Ilazi, ka publikuar listën e volejbollisteve të ftuara në grumbullimin e grupmoshës U19, femrat, të cilat do t’i nënshtrohen përgatitjeve para ndeshjeve kualifikuese të Kampionatit Evropian, të cilat luhen në Prishtinë, nga data 8, deri më 10 prill. Grumbullimi […]