Superliga A, meshkujt: Drita e fortë për Skenderbeun

FVK
0 0
Read Time30 Second

Drita ka mposhtur Skenderbeun, në ndeshjen e xhiros së dytë të Superligës A, meshkujt, të dielën mbrëma.

Djelmoshat “Intelektualë” triumfuan me rezultat bindës, 3-0 në sete.

Ishte një paraqitje dominuese nga gjilanasit, të cilët patën punë paksa më të vështirë në setin e parë, i cili u mbyll me rezultat të ngushtë 25-23.

Mirëpo, në dy setet e tjera, djelmoshat e Idriz Berishës ishin edhe më bindës, duke fituar 25-16 dhe 25-19.

Javën e kaluar, Drita ishte mposhtur nga G. E Theranda me rezultat 3-2, ndërsa Skenderbeu kishte triumfuar 3-2 si nikoqir i Ferizajt.

 

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Superliga A, meshkujt: Rezultatet dhe renditja tabelare pas javës së dytë

Dy ndeshje janë luajtur këtë fundjavë në kuadër të xhiros së dytë të Superligës A, meshkujt. Përballja mes Ferizajt dhe Lubotenit është shtyrë për një datë tjetër, për shkak të angazhimeve të Lubotenit në garat ndërkombëtare. Peja kryeson pas dy xhirove me 6 pikë, e përcjellur nga Drita me 4. […]