VËLLAZNIMI FITON TITULLIN E KAMPIONIT U16

Në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë sot është mbajtur faza finale e Kampionatit të Kosovës U16 në konkurecen e meshkujve. 
Klubi i Volejbollit Vëllaznimi nga Gjakova ka arritur të fitoj titullin e parë të Kampionit me grupmoshën U16. Lufta kryesore për titull u zhvillua ndërmjet tri skuadrave: Vëllaznimit, AS Vushtrrisë dhe Prishtinës. 
Në fund për tri vendet e para u ndanë medalje, ndërsa për ekipin kampion edhe kupa.
Më poshtë mund ti gjeni rezultatet e ndeshjeve dhe renditjen përfundimtare. 
.
.
Xhiro e parë
Prishtina – Luboteni 2:0 
Vëllaznimi- AS Vushtrria 2:0

Xhiro e dytë 
Luboteni – AS Vushtrria 0:2
Prishtina – Vëllaznimi 2:1

Xhiro e tretë 
Vëllaznimi – Luboteni 2:0
AS Vushtrria – Prishtina 2:0

Renditja 
1. Vëllaznimi 7
2. AS Vushtrria 6
3. Prishtina 5
4. Luboteni 0

Federata e Volejbollit e Kosovës uron KV Vëllaznimin për suksesin dhe të gjitha ekipet që ishin pjesë e garës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *