VËLLAZNIMI FITON TITULLIN E KAMPIONIT U16

FVK
0 0
Read Time45 Second

Në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë sot është mbajtur faza finale e Kampionatit të Kosovës U16 në konkurecen e meshkujve. 
Klubi i Volejbollit Vëllaznimi nga Gjakova ka arritur të fitoj titullin e parë të Kampionit me grupmoshën U16. Lufta kryesore për titull u zhvillua ndërmjet tri skuadrave: Vëllaznimit, AS Vushtrrisë dhe Prishtinës. 
Në fund për tri vendet e para u ndanë medalje, ndërsa për ekipin kampion edhe kupa.
Më poshtë mund ti gjeni rezultatet e ndeshjeve dhe renditjen përfundimtare. 
.
.
Xhiro e parë
Prishtina – Luboteni 2:0 
Vëllaznimi- AS Vushtrria 2:0

Xhiro e dytë 
Luboteni – AS Vushtrria 0:2
Prishtina – Vëllaznimi 2:1

Xhiro e tretë 
Vëllaznimi – Luboteni 2:0
AS Vushtrria – Prishtina 2:0

Renditja 
1. Vëllaznimi 7
2. AS Vushtrria 6
3. Prishtina 5
4. Luboteni 0

Federata e Volejbollit e Kosovës uron KV Vëllaznimin për suksesin dhe të gjitha ekipet që ishin pjesë e garës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

DELEGACIONI NGA IOWA VIZITON KOSOVËN

Ekipi nga nga IOWA e SHBA-ve është duke qendruar per disa ditë me radhë në Kosovë. Në ditën e parë të vizitës së tyre ekipi nga IOWA ka mbajtur një stervitje të përbashkët me vajzat e shkollës së volejbollit Prishtina Volley M, ndërsa sot ka zhvilluar edhe një ndeshje miqësore. Në […]