Superliga A, meshkujt: Drita i jep fund stinorit vjeshtor si lidere në tabelë

FVK
0 0
Read Time38 Second
Drita e ka mbyllur si lidere stinorin vjeshtor në Superligën A, meshkujt, pasi në xhiron e dhjetë mposhti Ferizajn me rezultat 3-1.
“Intelektualët” grumbullojnë 22 pikë në vendin e parë, tre më shumë se Skenderbeu, e cila në xhiron e fundit arriti fitore të vështirë, 3-2, kundër Pejës. Ferizaj pozicionohet në vendin e tretë me 18 pikë, e përcjellur nga Peja me 17, derisa G.E Theranda dhe Luboteni zënë dy pozitat e fundit me nga shtatë pikë.
Gara në konkurrencën e meshkujve ka qenë tejet e fortë, sidomos për primatin e tabelës, pozitë për të cilën luftohej nga xhiro në xhiro me rivalitet të fortë kompetitiv.
Gjeni të paraqitura grafikisht rezultatet nga xhiroja e dhjetë dhe renditjen tabelare përfundimtare të stinorit vjeshtor.
May be an image of 1 person and text
May be an image of one or more people and text that says 'SUPERLIGA MESHKUJ FVK VOLEJBOLL KOSOVES REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAE RINISE HESPORTI 1 Renditja tabelare DRITA SKENDERBEU 2 22 3 FERIZAJ 19 4 PEJA 18 5 17 G.E THERANDA 6 7 LUBOTENI 7 agrotrade My travel www. fvk-ks.org fykkosova kosovavolleyballfederation osvolleyball'

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

Mbyllet turneu vëllazëror Kupa "Pavarësia", presidenti Gjinovci nderohet me mirënjohje nga FSHV

Për nder të 110 vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë, Federata Shqiptare e Volejbollit (FSHV) në bashkëpunim me Federatën e Volejbollit të Kosovës (FVK) organizuan turneun e përbashkët, Kupa “Pavarësia”. Përgjatë tri ditëve, nga e premtja deri të dielën, nga katër ekipe nga dy vendet (në të dy konkurrencat), garuan për […]