FVK MBANË TAKIM ME KLUBE

FVK
0 0
Read Time45 Second

Federata e Volejbollit e Kosovës ka mbajtur takim me përfaqësuesit e klubeve të Superligës A. Në këtë takim ndër të tjera u diskutua për përgaditjet e rifillimit të garave. Pas diskutimeve u vendos që data e fillimit të garave të shtyhet për datë 13/14 Qershor. Gjithashtu u diskutua që në ditët në vijim FVK dhe të gjitha klubet të ndërmarrin masa për një përgaditje sa më të mirë në luftë kundër Covid-19.
Klubet shprehen gatishmërinë për fillim e stervitjeve, ndërsa FVK do ti drejtohet Ministrisë së Shëndetsisë që të gjithë lojtarëve dhe personave zyrtarë që do të jenë të angazhuar gjatë kësaj faze të garave, paraprakisht të ju bëhen testimet për Covid-19.

Federata e Volejbollit e Kosovës, uron të gjitha klubet për një fillim të mbarë duke shpresuar që të gjithë së bashku të kalojm edhe këtë sfidë. Suksese!

#federataevolejbollitekosovës #superligaekosovës #volejboll #volleyball #sebashkudoiadalim #togetherwecan #kosova

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

CEV GJATË DITËVE NË VAZHDIM ME VENDIM PËR EUROVOLLEY 2021

Konfederata Evropiane e Volejbollit-CEV, sot ka mbajtur takim online me federatat anëtare që janë pjesë e kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2021. Kosova është pjesë e grupit D në konkurencen e femrave, ku bëjnë pjesë edhe Finlanda, Sllovakia dhe Mali i Zi. Në këtë takim zyrtari i CEV Roko Sikiric ka […]