M-TECHNOLOGIE NË FINALE ME DRITËN

FVK
0 0
Read Time36 Second

Kampioni në fuqi dhe fituesi i Kupës, M-Technologie ka siguruar finalen e dytë rradhazi të garave në Play-OFF.
Skuadra e drejtuar nga Naser Krasniqi nuk lejoi befasi në ndeshjen e tretë, njëherit përcaktuese për biletën që siguronte finalen.
M-Technologie mposhti Skenderajn 3 me 0 (25:19; 25:20; 25:20), duke e mbyllur serinë gjysmëfinale me fitore prej 2 me 1 pas tri ndeshjeve.
M-Technologie titullin e rradhës e kërkon në finale me skuadrën e vetme që ia kishte shkaktuar humbjen në garat e rregullta para Play-OFF, KV Drita.
Ndeshja e parë finale, mes KV Drita dhe KV M-Technologie do të zhvillohet të premten në Pallatin e Sporteve “Bashkim Selishta-Petriti” në Gjilan.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KUPA E KOSOVËS MESHKUJT

? KUPA E KOSOVËS • Meshkujt Gjysmëfinalet ? E MËRKURË, 07.04.2021 17:00h • Drita vs Peja 19:00h • Ferizaj vs Golden Eagle Theranda Finalja ? E ENJTE, 08.04.2021 15:00h • Drejtpërdrejt në RTK1