LUBOTENI SHPALLET KAMPION I KOSOVËS U18

FVK
0 0
Read Time28 Second

Luboteni – Theranda 3:1

Në Ferizaj është zhvilluar ndeshja finale në konkurencen e meshkujve U18. Në finale u takuan Luboteni dhe Theranda. Pas një loje mjaft rivalizuese ndërmjet dy skuadrave Luboteni arriti të fitoj me rezultat 3:1 në sete, dhe kështu arriti të fitoj edhe titullin e Kampionit 2018/19.

Pas ndeshjes Federata e Volejbollit e Kosovës për të dy ekipet ndau medalje, ndërsa ekipit kampion kupën kapitenit të skuadrës së Lubotenit ja dorëzoj kryetari i FVK-së.

Federata e Volejbollit e Kosovës uron ekipin e Lubotenit për suksesin e arritur

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KAMPIONATI I KOSOVËS NË BEACH VOLLEY U20

Të gjitha ekipet që dëshirojnë të marrin pjesë në Kampionatin e Beach Volley U20, regjistrimin e ekipit mund ta bëjnë edhe përmes Google Forms. Të bashkangjitur gjeni edhe linkun: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdKYhCEYIXGVcmPuoEfNw4pshSjQk1m9aHSFnwl6TX_qbD6VA/viewform