KV PEJA KAMPION I KOSOVËS 2020/21

FVK
0 0
Read Time30 Second

KV PEJA KAMPION I KOSOVËS 2020/21

Klubi i volejbollit Peja e ka fituar edhe ndeshjen e tretë të serisë së finaleve në elitën e volejbollit te meshkujt, duke mposhtur Dritën 3 me 2 (18:25; 25:22; 20:25; 25:18; 15:4).

Në një ndeshje shumë interesante, fituesin e ka përcaktuar tie-break, duke e vazhduar dramën në pesë sete.

Peja me ketë sukses, arrin të fitojë trofeun e dytë këtë edicion, pas triumfit edhe në Kupën e Kosovës në volejboll te djemtë.

FVK e uron KV Peja për suksesin në kampionat, duke i dëshiruar edhe arritje tjera.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Your email address will not be published.

Next Post

KOSOVA SHKRUAN HISTORINË DHE MBYLL KUALIFIKIMET E PARA TË SAJ NË EVROPIAN

Në debutimin e saj në kualifikimet për CEV EuroVolley, Kosova e ka fituar setin e parë në histori të kualifikimeve. Kosovaret u mposhtën nga Mali i Zi, 3-1 duke regjistruar paraqitjen më të mirë në kualifikime. Edhepse në dy raste (ndaj Malit të Zi dhe Sllovakisë) na mungoi fati për […]